Povijest kluba

Odbojka u Đakovu se igra od 1950. godine od kada djeluje muška odbojkaška sekcija u okviru sportskog društva ĐŠK, igralo se na „partizanu“ (slika 1). Godine 1952. Odbojkaši su se plasirali u hrvatsku ligu gdje su nekoliko godina uspješno nastupali. Igrali su: (slika 2) gornji red: Viktor Šnajder, Stjepan Češnik, Aleksandar Belijan, donji red: Zvonko Benašić, Antun Verhas, Željko Berić, Zdenko Bobinac, Branko Berić, Branko Vujević, Pavo Benašić. Do 1960. godine kada je klub prestao sa radom još su nastupali: Josip Cvitković, Ivan Išasegi, Pavo Išasegi.

U svibnju 1996. godine Dragan Božić osniva odbojkaški klub „Đakovo“ kada se okuplja muška ekipa u kojoj je bio igrač, trener i predsjednik kluba. Klub se natječe u drugoj hrvatskoj ligi – Slavonskoj ligi, a nastupali su (slika 3) gornji red: Dalibor Dumenčić, Jozo Plazonja, Robert Arambašić, Alan Jakovac, Marko Papić, Dragan Božić, donji red: Stanko Josipović, Branimir Matić, Jakov Ivanković, Pavo Lucić, Mario Ervačić i Zvonimir Matić (nije na slici). Naredne godine ekipi pristupa Darko Perković, a 1998. ekipa se podmlađuje kada dolaze mladi igrači iz osnovne škole Sjever. Na slici br. 4 je ekipa iz 2001. godine u sastavu: Željko Lončarević-Simo, Ivan Lovrić, Tihomir Kapular, Josip Osucki, Zvonimir Matić, Saša Šarek, Vjeko Barišić, Branimir Spajić i trener Dragan Božić. Predsjednik kluba je bio Čavarušić. U sezoni 2001/02 trener muške ekipe bio je Pavo Lucić, a nakon njegova odlaska uprava kluba na čelu sa novoizabranim predsjednikom Darkom Angebrantom raspušta mušku ekipu.

Ekipa 3:03:2 2:3Bod
1 OK Brda 10 3 1 37